29-01-2010

Undersøgelse af SU/MIO


Hvordan bliver arbejdet med emnerne i Samarbejdsaftalen varetaget på de enkelte skoler? Det er temaet i en digital undersøgelse, som skoleledere og tillidsrepræsentanter på DP's medlemsskoler i denne uge bliver inviteret til at deltage i. 

 

Undersøgelsen foretages i samarbejde mellem Danmarks Privatskoleforening, de øvrige skoleforeninger og Frie Skolers Lærerforening. Vi håber meget, at I vil bruge tid på at udfylde spørgeskemaet.

 

Det er af stor betydning for arbejdet omkring arbejdsmiljø, kompetenceudvikling og medarbejderudviklingssamtaler, at Danmarks Privatskoleforening og de øvrige deltagere ved, hvordan praksis er på skolerne.

 

Det er også vigtigt, at I udfylder spørgeskemaet, selvom skolen ikke har et samarbejdsudvalg/medindflydelsesorgan på skolen.



Tilbage